Zaterdag 29 augustus: bekerwedstrijd HFC EDO - CSV Jong Holland
Zaterdag, na het KickOff toernooi, staat voor onze selectie de eerste bekerwedstrijd van dit seizoen op het progamma.

Tegenstander is Tweede Klasser CSV Jong Holland uit Alkmaar.
Door ons jeugdtoernooi zal de wedstrijd pas om 17.15 uur beginnen.
De naam van de scheidsrechter is op dit moment nog niet bekend.
U bent natuurlijk weer van harte welkom.

CSV Jong Holland is een Nederlandse amateurvoetbalclub uit Alkmaar. Het eerste elftal van de club komt uit in de Tweede klasse zaterdag

De Christelijke Sportvereniging, afgekort C.S.V., Jong Holland, is op 10 juni 1947 ontstaan na het samengaan van drie Alkmaarse sportclubs. Het betrof de christelijke gymnastiekverenigingen O.D.I.S en A.D.V.E.N.D.O en een eerdere christelijke sportvereniging met de naam Jong Holland, opgericht op 11 mei 1933. Het nieuwe Jong Holland kende een aantal afdelingen, waaronder de afdeling turnen, de afdeling zaalvoetbal en de grootste, het veldvoetbal. Kenmerkend was het opvallende wedstrijdtenue: een oranje shirt, een zwarte korte broek en bijpassende oranje kousen.

Wie een beetje bekend is in Alkmaar, weet dat Jong Holland al sinds lange tijd gevestigd is op het gemeentelijk sportpark Alkmaar. Na het vertrek van het AZ-stadion werd dat sportpark omgedoopt tot de Alkmaarderhout, een constructie van de Drafbaan Alkmaar met daarbinnen de velden van Jong Holland. In de beginjaren had Jong Holland echter nog geen vaste plaats en werd er gezworven van complex naar complex.
Tot op de dag van vandaag is Jong Holland echter nog steeds de enige principiële zaterdagclub binnen Alkmaar. Dat houdt in dat er niet wordt getraind en dat er geen wedstrijden worden gespeeld op de zondag. Alleen op zaterdag en doordeweekse dagen wordt daarom gestreden tegen andere voetbalclubs uit het land. Plezier en beleving in het spel waren – en zijn – daarbij even belangrijk als winnen.

