Finale is slotstuk van goed verlopen Regio Haarlem Cup
De finale van de Regio Haarlem Cup 2025/2026 vond dit jaar plaats bij Schoten en dat was de vierdeklasser wel toevertrouwd.

“Ja, we waren verheugd dat Kick de Groot ons benaderde. Met tien vrijwilligers gaan we deze klus klaren hoor,” glunderde een trotse Schoten-voorzitter Peter Pennarts een uur voor de eindstrijd toen de kantine al aardig was gevuld.
Organisator Kick de Groot keek met voldoening terug op editie 2025/2026 onder een nieuwe naam. “Ja, we kijken terug op een toernooi dat goed is verlopen. Na de voorrondes wisten de overgebleven ploegen waar ze na een zege in de volgende ronde op zouden stuiten en er waren een paar leuke verrassingen.”
De finalisten HFC EDO en SV Hoofddorp kwamen vol vertrouwen en zin naar Haarlem-Noord toe. Niet zo vreemd, want EDO staat op pole position in de derde klasse en hoopt vurig op promotie. Het vlaggenschip van SV Hoofddorp heeft zich na de afgetekende afdelingstitel in 1A in 2024/2025 keurig in de middenmoot genesteld van uiterst competitieve vierde divisie. Het weer werkte mee, ruim 300 geïnteresseerden langs de lijn, een ontspannen ons kent ons sfeer, het arbitraire trio had er zichtbaar zin in en de finalisten waren een uur lang behoorlijk aan elkaar gewaagd.
Hoofddorp na een uur op stoom
“Het duel moet nog wel ontbranden hoor,” stelde organisator Kick de Groot halverwege. Fred Weltevreden, normaliter de vaste grensrechter bij EDO en nu genietend van een vrije middag sprak Kick de Groot nog even aan met een kwinkslag. “Kick, krijgen we na een remise nog badjassen na afloop?” Zo ver zou het voor zijn club niet komen.
Toen het O23-team van Hoofddorp op het uur een strafschop benutte, stond het tien minuten later al 0-3. EDO, aantredend met een half basisteam vanwege vakantieperikelen, kwam na een uur simpelweg lucht te kort nadat de ruimtes groter werden en toen konden de fitte “Polderboys’’ de voorsprong uitbouwen naar een forse wat geflatteerde 0-5 zege, want EDO creëerde voor de openingsgoal een paar behoorlijke mogelijkheden.
Toernooi voorziet in behoefte en in stijl afgesloten
De nederlaag werd door de Haarlemmers echter snel verwerkt, veel toeschouwers haasten zich vlak na het laatste fluitsignaal naar het al propvolle clubhuis toe waar de derde helft al van start was gegaan. Hoofddorp O23 liet zich kronen tot winnaar en ontving van hoofdsponsor Spaarnwoude Footgolf een waardebon voor een passend teamuitje.

De meeste spelers van Hoofddorp hadden na de uitreiking trek in een passende beloning. “Waar is het bier?” riepen de jeugdige talenten stoer in koor die alle schroom van zich afgooiden. De winnaars werden op hun wenken bediend want seconden later kwamen van vele kanten pitchers bier hun kant op en kon de afterparty van start gaan. “Een mooie dag toch?” stelde een tevreden organisator Kick de Groot na de plechtigheden. Inderdaad, amateurvoetbal op zijn best.
Tekst en foto: Hans Akkerman (Voetbal in Haarlem)
Hoofddorp beslist finale Regio Haarlem Cup tegen EDO na rust
EDO-trainer Sjoerd Hamman miste voor de finale wedstrijd een zestal basisspelers, maar kon gelukkig wel over zijn veel scorende voorhoede beschikken. Bij Jorg Smeets (Hoofddorp) waren de zorgen dermate groot dat hij had besloten om risico’s bij zijn basiselftal te vermijden en de zeer talentvolle 023 naar het sportpark van Schoten te sturen. De O23 komt normaal gesproken uit op het tweede divisieniveau. De wedstrijd stond onder leiding van scheidsrechter Oguzhan Yildirim en zijn assistenten Siem Groenewegen en Dainilo van der Giezen.
De talrijk opgekomen bezoekers zagen voor de rust een wedstrijd, waarin Hoofddorp het meest aan de bal was en veel via de rechterkant met de snelle Jeremiah Kigongo de aanval zocht. Toch ging de meeste dreiging uit van de voorwaartsen van EDO met Calvin Kromodjojo, Kaya Lima en Dylan van der Kuijl. Hoofddorp-trainer Alex Golsteijn kon zijn ploeg echter grote complimenten maken dat zijn ploeg het achterin onder leiding van aanvoerder Daan van Ham goed voor elkaar had. Kansen waren er nauwelijks.
Op het halfuur was er een goed genomen corner van Lima die bij de tweede paal niet goed kon worden ingekopt door Kevin Creemers en wist doelman Ruben Knopper vlak voor rust een schot van Lima via de lat over te werken.
Stabiel
Bij EDO stond het voor de rust achterin ook prima door met name de rugdekking die Wesley Berrenstein-Treffers telkens aan zijn verdediging gaf. Veel duels waren op het middenveld waar bij EDO Sander Loogman veel indruk maakte, maar waar zijn tegenstrever aan de kant van Hoofddorp, Ajay Koot, ook sterk speelde.
Na de rust kwam EDO duidelijk sterker uit de kleedkamer en was het eigenlijk wachten op de eerste goal. Die viel echter aan de andere kant. Het was op het kwartier Darren Roch die doorbrak en binnen de zestien werd gevloerd. Strafschop voor Hoofddorp die feilloos door Reian Wolff achter keeper Emre Kahraman werd geschoten. Het publiek ging er eens goed voor zitten, want nu moest EDO echt komen. Helaas voor EDO profiteerde Hoofddorp met alle snelheid die in de ploeg zat al vijf minuten later toen Khalil Elmont een aanval zeer beheerst binnenschoot. Nauwelijks 3 minuten later werd het duel beslist toen Mike Ceton een rush over de rechterkant inzette en de bal goed op Roch gaf die met de 0-3 de wedstrijd in het slot leek te gooien.
Grote uitslag
EDO rechtte nog een keer de rug, alleen de paar kansen die er kwamen werden niet goed uitgespeeld. Dit deed Hoofddorp wel en na verkeerd uitverdedigen verdween de bal via Roch voor de 0-4 in de goal. Er leek aan deze goal een overtreding vooraf gegaan te zijn die wel door de assistent werd gezien, maar niet door de scheidsrechter werd overgenomen.

In de slotfase was het Khalil Elmont die als man of the match nogmaals zijn klasse liet zien toen hij koelbloedig de eindstand op 0-5 bepaalde. Een mooi seizoen van de Regio Haarlem Cup kwam hiermee ten einde en kon zeker de neutrale toeschouwer terugkijken op een mooie partij voetbal van een behoorlijk niveau. De jonkies van Hoofddorp vierden uitgebreid feest en kregen van de trainer twee kannen limonade. Of zat er toch iets anders geels in?
Tekst en foto: Peter Barzilay (Voetbal in Haarlem)

